turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


14 Ocak 2016, 16:00


Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Hopf-Dihedral Cohomology of Hopf *-Algebras

Atabey Kaygun
Bahcesehir University, Türkiye

Starting from a very simple setup (an invariant trace compatible with a *-structure) I am going to derive the simplicial/cyclic/dihedral structure maps forming bases for different cohomology theories noncommutative geometers use for Hopf algebras. I will sketch some calculations on the Drinfeld-Jimbo deformation of the universal enveloping algebra of the lie algebra su(2), and time permitting, talk about its connection with L-theory.
Cebir İngilizce
106, Seminar Room, Bomonti Campus

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır