turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


12 Ocak 2016, 14:00


İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

The Eberlein Compactification of the Heisenberg Type Group $\mathbb{Z} \times \mathbb{T} \times \mathbb{T}$

Elçim Elgun
Lakehead Üniversitesi, Kanada

Given a locally compact group $G$, the Eberlein compactification $G^e$ is the spectrum of the uniform closure of the Fourier-Stieltjes algebra $B(G)$. It is a semitopological semigroup compactification and thus a quotient of the weakly almost periodic compactification of $G$. In this talk we aim to study the Eberlein compactification of the group $\mathbb{Z} \times \mathbb{T} \times \mathbb{T}$ equipped with Heisenberg type multiplication. First, we will see that transitivity properties of the action of $\mathbb{Z} \times \mathbb{T}$ on the central subgroup $\mathbb{T}$ force some aspects of the structure of $(\mathbb{Z} \times \mathbb{T} \times \mathbb{T})^e$ to be quite simple. On the other hand, we will observe that the Eberlein compactification of the direct product group $\mathbb{Z} \times \mathbb{T}$ is large with a complicated structure, and can be realized as a quotient of the Eberlein compactification $(\mathbb{Z} \times \mathbb{T} \times \mathbb{T})^e$.
Analiz İngilizce
Matematik Bölümü Seminer Salonu

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır