turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


24 Aralık 2015, 13:00


Ahi Evran Üniversitesi Genel Seminer

Gegenbauer harmonic analysis and approximation of functions on the half line

Elman J. Ibrahimov
Institute of Mathematics and Mechanics of NAS of Azerbaijan, Azerbaycan

In the paper we consider some problems of the theory of approximation of functions on interval $[0,\infty)$ in the metric of $L_{p,\lambda}$ with weight $\sinh^{2\lambda} x$ using generalized Gegenbauer shifts. We prove analogues of direct Jackon theorems for the modulus of smoothness of arbitrary order defined in terms of generalized Gegenbauer shifts. We establish the equivalence of the modulus of smoothness and $K$-functional, defined in terms of the space of Sobolev type corresponding to the Gegenbauer differential operator. The research of E. Ibrahimov was supported by the grant of Presidium of Azerbaijan National Academy of Science 2015.
Analiz İngilizce
Matematik Bölümü Seminer Salonu

handankose 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır