turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


18 Aralık 2015, 15:40


İstanbul Analiz Seminerleri

Polynomials on $S^*$ -parabolic manifolds

Aydın Aytuna
Sabancı University, Türkiye

A complex manifold $M$ is said to be $S^*$-parabolic if it possesses a continuous plurisubharmonic function $\Phi$ that is maximal outside a compact subset of $M$. In analogy with $(\mathbb{C}^n, log \|z\|)$, one defines ($\Phi$)-polynomials as analytic functions $f$ on $M$ with the property that there exist positive integers $d$ and $c$ such that $|f(z)|\leq d\Phi + c$ for all $z\in M$. In the first part of the talk, we will review different notions of parabolicity for complex manifolds and look at them from a functional analysis point of view. In the second part of the talk, we will discuss polynomials on $S^*$-parabolic manifolds. Most of what I will report in this talk is joint work with A. Sadullaev.
Analiz İngilizce
Sabancı University, Karaköy Communication Center, Bankalar Caddesi 2, Karaköy

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır