turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


09 Aralık 2015, 15:00


Hacettepe Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Mirzakharni's topological recursion and higher Teichmuller space

Zhe Sun
Yau Mathematical Sciences Center, Tsinghua University, Beijing, China, Türkiye

Maryam Mirzakharni reproved Witten's conjecture (Kontsevich's theorem) via her topological recursion by integratiing over her version of Mcshane's identity relevant to Weil-Petersson form on DM moduli space and its compactification. In this talk, I will represent Maryam Mirzakharn's work and also Francois Labourie's work on higher Teichmuller theory, which leads to conjecturally the existance of Higher moduli space, its compactification and higher generalized Witten's conjecture.
Geometri, Topoloji İngilizce
Yaşar Ataman Salonu, Matematik Bölümü

msahin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır