turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


09 Aralık 2015, 14:00


Boğaziçi Üniversitesi Matematik Konuşmaları

Recent Developments in Invariant Theory

Uğur Madran
İzmir University of Economics, Türkiye

Let G be a finite group and V be a finite dimensional representation of G over field F. The invariant theory studies the structure and properties of F[V]^G = { f ∈ F[V]|σ · f = f, ∀σ ∈ G}. Invariant theory has many applications in various fields, such as but not limited to, computer vision, material science, geometric classification, molecular dynamics, equivariant dynamical systems, and symmetric differential equations, coding theory, cohomology. In this talk, first, we will survey some important results from Gordan (1868), Hilbert (1888), Noether (1915, 1926), Weyl (1939) to Richman (1996), Fleischmann-Fogarty (2000), Derksen and Kemper (2003). In the second part of the talk, we will introduce a new approach to the theory. The work under progress is supported in part by TÜB˙ITAK, Project No: 114F059.
Cebir İngilizce
TB 250

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır