turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


15 Aralık 2015, 15:30


Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uygulamalı Matematik Enstitüsü Seminerleri

Risk Pooling and Stock Allocation Under Purchasing Cost and Demand Uncertainty

Nesim K. Erkip
Bilkent Universitesi, Türkiye

In this study we model for ordering a commodity for a number of locations in order to satisfy a future need. Purchasing and distribution decisions for the commodity are considered whose price is random and correlated with its demand. The proposed model is further developed under the condition that the purchasing decisions of individual locations can be pooled. We obtain the optimal purchase quantity, time and quantity of allocation, and quantify the benefits of pooling price risk. This is a joint work with Refik Gullu.
Ekonomi ve Finans İngilizce
IAM - S209

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır