turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


09 Aralık 2015, 14:00


Bilkent Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Orthogonal Polynomials on Cantor Sets

Gökalp Alpan
Bilkent University, Türkiye

The spectral theory of orthogonal polynomials on the real line is comprehensive due to its two-sided nature. In the first part of the talk, we consider both operator (direct spectral approach) and measure (inverse spectral approach) theoretic aspects of the general theory. In the second part, our focus will be orthogonal polynomials associated with measures supported on Cantor sets. We concentrate on the recent developments of the theory and discuss possible extensions.
Analiz İngilizce
Mathematics Seminar Room, SA-141

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır