turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


02 Aralık 2015, 15:40


Bilkent Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Bargaining Problems

Emin Karagözoğlu
Bilkent University, Türkiye

The literature on bargaining problems dating back to John Nash's (1950) seminal piece takes an axiomatic perspective. Intuitive, desirable properties that solutions to bargaining problems should satisfy are formalized and represented as axioms. Different solution concepts that capture various real-life bargaining scenarios are introduced and these solution concepts are characterized using normative properties (i.e., axioms). In this talk, we will formally introduce the bargaining problem, the axiomatic approach, two of the most well-known solution concepts (Nash solution and Kalai-Smorodinsky solution) along with the axioms that characterize them.
Ekonomi ve Finans İngilizce
Mathematics Seminar Room, SA-141

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır