turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


02 Aralık 2015, 15:00


Galatasaray Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Heegaard Floer homology of links of singularities

Çağrı Karakurt
Boğaziçi Üniversitesi, Türkiye

Heegaard Floer homology is a powerful invariant of three-dimensional manifolds whose computation is in general a challenging problem due to the role of holomorphic disks in its definition. In the case that the manifold is a link of a singularity, one can bypass holomorphic disks and compute Heegaard Floer homology using only combinatorial objects associated to the plumbing graph of the singularity. This talk will be a survey on these computation techniques and their applications to both low-dimensional topology and singularity theory.
Geometri, Topoloji İngilizce
Fef 9

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır