turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


04 Aralık 2015, 13:00


Dokuz Eylül Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Linear Tropicalizations

M. Hakan Güntürkün
Gediz Üniversitesi, Türkiye

Tropical geometry and Berkovich spaces have been used to tackle many problems in classical algebraic geometry. The relation between them has important applications in both fields. In this talk I will give gentle introductions to both concepts. I will also give some details about higher dimensional tropical geometry and show a natural relation between tropicalizations of a variety and analytification of it in the sense of Berkovich. Then I will introduce linear tropicalizations that gives a similar relation and has additional properties. I will talk about some applications of it to complex line arrange ments and give a solution to transverse intersection problem in tropical geometry. This is a joint work with Özgür Kişisel.
Geometri İngilizce
B206 (DEÜ Mathematics Department)

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır