turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


04 Aralık 2015, 13:20


Çankaya Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Asset Flow Differential Equations

Hüseyin Merdan
TOBB ETÜ, Türkiye

In this talk, I will give an overview on deterministic asset pricing models. I will present asset flow differantial equations used for modeling a single asset market involving a group of investors. Derivation of models are based on the assumption of the finiteness of assets (rather than assuming unbounded arbitrage) in addition to investment strategies that are based on either price momentum (trend) or valuation considerations.
Uygulamalı Matematik İngilizce
Çankaya Üniversitesi R-213
Ek Dosya

cankayamcs 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır