turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


19 Kasım 2015, 16:00


Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Coinvariants of modular p-groups

Müfit Sezer
Bilkent University, Türkiye

We consider the ring of coinvariants for a modular representation of a cyclic group of prime order p. We show that the classes of the terminal variables in the coinvariants have nilpotency degree p and that the coinvariants are a free module over the subalgebra generated by these classes. An incidental result we have is a description of a Gröbner basis for the Hilbert ideal and a decomposition of the corresponding monomial basis for the coinvariants with respect to the monomials in the terminal variables.
Cebir İngilizce
MSGSU Bomonti Campus, Room 106

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır