turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


19 Kasım 2015, 14:00


Gebze Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Periyodik potansiyelli Schrödinger operatörü

Oktay Veliev
Dogus University, Türkiye

Periyodik potansiyelli Schrödinger operatörü katı hal kuantum fiziğinin temel operatörüdür ve 20. yüzyılın başlarında matematikçiler ve fizikçiler tarafından incelenmeye başlanmıştır. Fiziksel uygulamalarda, bu operatörün, spektral özelliklerinin ayrıntılı analizi oldukça çok önem taşır. Konuşmada bir boyutlu ve çok boyutlu Periyodik Schrödinger operatörünün spectrleri, Bloch özdeğerleri ve Bloch fonksiyonlarının özellikleri anlatılacaktır.
Uygulamalı Matematik Türkçe
Department of Mathematics, Building I, Seminar Room

ekayaalp 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır