turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


26 Kasım 2015, 14:00


Orta Doğu Teknik Üniversitesi Genel Seminer

Mathematics and love in the age of artificial intelligence

Edward Frenkel
University of California, Amerika Birleşik Devletleri

Brian Hayes AŞK VE MATEMATİK hakkında American Scientist'te yayınlanan değerlendirmesine şöyle başlıyor: Önde gelen biyologlardan Edward O. Wilson Nisan 2013’te Wall Street Journal'da bir makale yayınladı ve matematik bilgisinin bilim dallarının çoğunda gerekli olmadığını, hatta hiç de faydası olmadığını ileri sürdü. Bu iddiaya ilk itiraz henüz 40’lı yaşlarında bir Rus Amerikalı matematikçi olan Edward Frenkel’den geldi. Frenkel matematiğin aslında önemli bir araç olduğunu ileri sürdü ve ''Matematik, gerçekliği tanımlamamız ve dünyanın aslında nasıl işlediğini anlamamız için bizi güçlendiren kavramlar ve fikirler hakkındadır,'' dedi. Bu temayı kişisel anıları ile modern matematiğin sınırlarındaki bazı önemli fikirleri ortaya koyduğu Aşk ve Matematik kitabında genişletiyor.
Popüler Matematik İngilizce
Kemal Kurdaş Salonu
İlgili Web Bağlantısı

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır