turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


19 Kasım 2015, 16:00


Koç Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Mean field frozen percolation and self-organized criticality

Balázs Ráth
Budapest University of Technology, Macaristan

The mean field frozen percolation model, introduced by Toth and treated in [Rath, 2009], is a modification of the dynamical Erdos-Renyi random graph model, where large connected components are deleted with a rate proportional to their size. The model exhibits self-organized criticality: as soon as the graph reaches its critical state, it sticks there. Our talk aims to explain this phenomenon and to highlight some unexpected connections to the theory of non-linear PDE.
Kısmi Diferansiyel Denklemler İngilizce
ENG B05

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır