turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


20 Kasım 2015, 15:40


Bilkent Üniversitesi ODTÜ-Bilkent Cebirsel Geometri Seminerleri

Anosov diffeomorphisms : Revisiting an old idea

Cem Tezer
ODTÜ, Türkiye

Introduced by D. V. Anosov as the discrete time analogue of geodesic flows on Riemann manifolds of negative sectional curvature, Anosov diffeomorphisms constitute one of the leitmotivs of contemporary abstract dynamics. It is conjectured that these diffeomorphisms occur on very exceptional homogeneous spaces. The speaker will delineate the basic facts and briefly mention his own recent work towards settling this conjecture.
Cebirsel Geometri İngilizce
Room 141

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır