turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


13 Kasım 2015, 15:40


İstanbul Analiz Seminerleri

Internal Polya inequality in several variables

Vyacheslav P. Zakharyuta
Sabancı University, Türkiye

Suppose $f$ is a function analytic in a domain $\overline{\mathbb{C}} \smallsetminus K$, where $K\subset \mathbb{C}$ is a polynomially convex compact set, with Taylor expansion $f\left( z\right) =\sum_{k=0}^{\infty } \frac{a_{k}}{z^{k+1}}$ at $\infty $, and $H_{s}\left( f\right) :=\det \left( a_{k+l}\right) _{k,l=0}^{s}$ are related Hankel determinants. The classical Polya theorem (1929) says that \[ D\left( f\right) :=\limsup_{s\rightarrow \infty }\left\vert H_{s}\left( f\right) \right\vert ^{1/s^{2}}\leq d\left( K\right) , \] where $d\left( K\right) $ is the transfinite diameter of $K$ introduced by Fekete in 1923. In our talk will be considered some multivariate internal analogs of this result. They are based on the generalized Polya inequality for compacta and on the notion of internal transfinite diameter $d\left( a,\partial D\right) $ of the boundary of a domain $D\subset \mathbb{C}^{n}$ viewed from a given point $a\in D$. The presented results are joint with Ozan Günyüz.
Analiz İngilizce
Sabancı University, Karaköy Communication Center, Bankalar Caddesi 2, Karaköy

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır