turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


13 Kasım 2015, 14:00


Gebze Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Operator Splitting Methods: Analysis and Applications

Gamze Tanoğlu
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Türkiye

Operator splitting is a powerful method for numerical investigation of complex models. The basic idea of the operator splitting methods based on splitting of complex problem into a sequence of simpler tasks, called split sub-problems. The sub operators are usually chosen with regard to different physical process. Then instead of the original problem, a sequence of sub models are solved, which gives rise to a splitting error. In this talk, we will present different convergent analysis techniques for operator splitting methods. Finally, we will support our theoretical results with the numerical examples.
Nümerik Analiz Türkçe
Matematik Bölümü I Blok Seminer Odası

ekayaalp 20.03.2020_14:07'de değişiklik yapıldı!

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır