turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


06 Kasım 2015, 15:40


Bilkent Üniversitesi ODTÜ-Bilkent Cebirsel Geometri Seminerleri

Free group actions on products of spheres

Özgün Ünlü
Bilkent University, Türkiye

In this talk we will discuss the problem of finding group theoretic conditions that characterizes the finite groups which can act freely on a given product of spheres. The study of this problem breaks up into two aspects: (1) Find group theoretic restrictions on finite groups that can act freely on the given product. (2) Construct explicit free actions of finite groups on the given product. I will give a quick overview of the first aspect of this topic. Then I will discuss some recently employed methods of constructing such actions.
Cebirsel Geometri İngilizce
Mathematics Seminar Room, Bilkent University

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır