turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


06 Kasım 2015, 13:20


Çankaya Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

The Spectral Analysis of Dissipative Operators

Elgiz Bayram
Ankara Üniversitesi, Türkiye

Let $L_{\min }$ denote the minimal symmetric operator in $L_{2}(0,\infty )$ generated by the differential expression \[ \ell (y):=-\left( p(x)y^{\prime }\right) ^{\prime }+q(x)y,\text{ }x\in \lbrack 0,\infty ). \]% We assume that the deficiency indices of $L_{\min }$ are $(2,2).$ In other words, we assume that the differential expression $\ell (y)$ is in limit-circle case. In this talk, using Livsic's theorem and Krein's theorem we prove that the root vectors (principle vectors) associated with the discrete spectrum of the maximal dissipative extensions of the minimal symmetric operator $L_{\min }$ are complete in $L_{2}(0,\infty ).$ Moreover, we show that this method can also be generalized to some dissipative operators with transmission (impulsive) conditions.
Uygulamalı Matematik İngilizce
Çankaya Üniversitesi R-213
Ek Dosya

cankayamcs 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır