turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


21 Ekim 2015, 15:45


Atılım Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Q-Analysis of the q-Difference Equation of Hypergeometric Type

Rezan Sevindik Adıgüzel
Atılım University, Türkiye

In this talk we present the q-classical orthogonal polynomials of the Hahn class. Such polynomials appear to be the solutions of the so called q-difference equation of hypergeometric type having polynomial coefficients of degree at most two. The central idea behind this study is to discuss in a unified sense the orthogonality of all possible polynomial solutions of the q-hypergeometric difference equation by means of a qualitative analysis of the relevant q-Pearson equation.
Uygulamalı Matematik İngilizce
FEF 404 - Seminar Room

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır