turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


21 Ekim 2015, 15:00


Galatasaray Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Minimal generators of toric ideals associated to numerical semigroups spanned by four positive integers

Katsampekis Anargyros
Mimar Sinan Üniversitesi, Türkiye

Let a1, . . . , a4 be positive integers with gcd(a1, . . . , a4) = 1, and S =< a1, . . . , a4 > be the numerical semigroup generated by a1, . . . , a4. In this talk we determine a minimal binomial generating set for the toric ideal associated to S. Our approach is based on the detection of those binomials and monomials that have to appear in every system of binomial generators of the toric ideal; these special binomials and monomials are called indispensable in the literature.
Cebirsel Geometri İngilizce
FEF 9

serapgurer 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır