turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


14 Ekim 2015, 14:00


Bilkent Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Representations of*-Semigroups Associated to Invariant Kernels with Values Continuously Adjointable Operators

Aurelian Gheondea
Bilkent University, Türkiye

We consider positive semidefinite kernels valued in the *-algebra of continuous and continuously adjointable operators on a VH-space (Vector Hilbert space in the sense of Loynes) and that are invariant under actions of *-semigroups. For such a kernel we obtain two necessary and sufficient boundedness conditions in order for there to exist *-representations of the underlying *-semigroup on a VH-space linearisation, equivalently, on a reproducing kernel VH-space. We exhibit several situations when the latter boundedness condition is automatically fulfilled.
Cebir İngilizce
Mathematics Seminar Room, SA 141

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır