turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


12 Kasım 2015, 16:00


Koç Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

A family of curve complexes and Chillingworth's winding numbers

Ingrid Irmer
Middle East Technical University, Türkiye

Curve complexes have traditionally been used to study the mapping class group of a surface. For the Torelli group, i.e. the subgroup of the mapping class group that acts trivially on homology, standard techniques do not apply, and very different style arguments are needed. In this talk, it will be explained how curve complexes give combinatorial descriptions of the Torelli group invariants known as Chillingworth's winding numbers.
Cebirsel Geometri İngilizce
ENG B05

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır