turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


14 Ekim 2015, 14:00


Boğaziçi Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

The effect of Clifford theory on multiplicity modules

İpek Tuvay
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Türkiye

Clifford theory is a technique which reduces blocks of a finite group to blocks of central extensions of its quotient subgroups. The first step in this technique is reduction to the inertial subgroup. In this talk, I will describe the effect of this step on multiplicity modules and Külshammer-Puig classes. The Puig category, which carries more information than the fusion system of a block, is the main tool that is used to deliver these results. This is a joint work with Laurence Barker.

NOT: Note the unusual room

Cebir İngilizce
TB 240

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır