turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


09 Ekim 2015, 14:00


Gebze Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Diophantine Approximation by Heights

Haydar Göral
Mimar Sinan Fine Arts University, Türkiye

Diophantine approximation results by heights are of fundamental importance in diophantine geometry, such as Roth's theorem. In this talk we introduce the heigth function and give a lower bound in terms of the height function for a certain class of algebraic numbers. In particular, these algebraic numbers cannot be a root of unity. Our method is via model theory and so our bounds will be ineffective. We also introduce the necessary background in model theory.
Model Teori İngilizce
Department of Mathematics, Building I, Auditorium

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır