turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


09 Ekim 2015, 14:00


İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Matematik Bölümü Seminerleri

An Upper Bound For $m$− Dimensional Topological Complexity of $F(R^n,k)$

Ayşe Borat
Bursa Technical University, Türkiye

Topological robotics investigates the motion planning problem of a robot/robots whose initial and final points are given as an input. One of the basic problems in this field is to compute the topological complexity $(TC)$ of a space. Rudyak considered this motion planning problem in a more general way in [4], and defined $m$− dimensional topological complexity $(TC_m)$ which is related to the motion planning problem whose input is m distinct points. In this talk, we will give a computation for the upper bound of $m$-dimensional topological complexity of the configuration spaces $F(R^n,k)$ .
Topoloji İngilizce
Seminar room: 122

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır