turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


07 Ekim 2015, 15:40


Bilkent Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Manifolds of positive scalar curvature

Bernhard Hanke
Augsburg University, Almanya

Curvature is a basic notion in differential geometry, because it measures the deviation from flat, Euclidean space. This talk deals with scalar curvature, which can be defined by the volume growth of small balls in Riemannian manifolds. We give an overview of some old and new results concerning Riemannian metrics with everywhere positive scalar curvature, combining techniques from global analysis, topology, and general relativity.
Topoloji İngilizce
Mathematics Department Seminar Room

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır