turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


02 Ekim 2015, 14:00


Gebze Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Minimal systems of generators for the defining ideals of monomial curves in $A^4(K)$

Anargyros Katsampekis
Mimar Sinan Fine Arts University, Türkiye

We give a new classification of monomial curves in the affine 4-dimensional space $A^4(K)$. It relies on the detection of those binomials and monomials that have to appear in every system of binomial generators of the defining ideal of the monomial curve; these special binomials and monomials are called indispensable in the literature. This way to proceed has the advantage of producing a natural necessary and sufficient conditions for the defining ideal of a monomial curve in $A^4(K)$ to have a unique minimal system of binomial generators.
Geometri İngilizce
Department of Mathematics, Building I, Auditorium

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır