turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


17 Eylül 2015, 10:30


İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Matematik Bölümü Seminerleri

New solutions of the quantum Yang-Baxter equation

Ilmar Gahramanov
Humboldt–University, Almanya

The purpose of this talk is to give an overview on recent progress in exactly solvable 2-dimensional lattice models of statistical mechanics. I will discuss the Yang-Baxter equation, star-triangle relation and their properties. Then I will present new solutions of the star-triangle relation, vertex and IRF Yang-Baxter equations. These solutions are expressed in terms of hypergeometric functions. If time permits I will discuss the relationship between Yang-Baxter equation and supersymmetric dualities.
Matematiksel Fizik İngilizce
Mathematics Department Seminar Room

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır