turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


02 Ekim 2015, 15:00


Dokuz Eylül Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

On Ideal Topological Spaces: Rothberger Property and Similarity

Aslı Güldürdek
Izmir University of Economics, Türkiye

In this work we first introduce the ideal Rothberger space definition, and investigate some basic properties. After that we give characterizations of these weaker forms of Rothberger property by using ideals. Next we deal with the preservation of these by subspaces and functions of ideal topological spaces. Finally we introduce the notion of ideal similarity, and examine this kind of similarity between ideal topological spaces.
Topoloji İngilizce
Matematik Bölümü

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır