turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Konferans

ICCESEN 2014 - International Conference on Computational and Experimental Science and Engineering

25 Ekim 2014 - 29 Ekim 2014

Kemer, Antalya

We are pleased to invite you to participate to the “International Conference on Computational and Experimental Science and Engineering (ICCESEN 2014)”. The conference will provide excellent international forum for sharing knowledge and expertise of the student, researchers and also industry. This international conference covers highlights about new results in the wide spectrum of categories from science and engineering in theory, methods and applications. The participants will have the opportunity to take part in the presentation of plenary lectures, contributed papers of both oral and poster session types, and of their scientific discussions. Our target sections are mathematical science and applications, energy and applications, environmental science and applications, material science and applications, nuclear science and technology, biological and medical science and applications, physical science and applications, chemical science and applications, earth science and applicationsdealing with all fundamental, computational and applied aspects. Each topic will be presented in a different streams and sessions.
Diğer Etkinliğin Web Sayfası
Prof.Dr. Iskender AKKURT : iskenderakkurt@iccesen.org, iccesen@gmail.com

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır