turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Konferans

7th International Conference Inverse Problems: Modeling and Simulation

26 Mayıs 2014 - 31 Mayıs 2014

Ölüzdeniz, Fethiye

The Seventh International Conference “Inverse Problems: Modeling and Simulation” will be held during May 26–31, 2014, in one of the distinguished hotels of the Mediterranean Region, in Lykia World Hotel, Ölüdeniz, Fethiye, Turkey. As with the previous conferences, the objective of this conference is to be multidisciplinary and international, bringing together scientists working on various topics of inverse problems in diverse areas, such as Mathematics, Physics, Geoscience, Chemistry, Biology, Medicine, engineering, material sciences, nanotechnology, meteorology, finance, biotechnology, genetics, ecology and many other areas. This Conference will be under the auspices of the leading international journals “Inverse Problems”, “Inverse Problems and Imaging”, “Journal of Inverse and Ill-Posed Problems” and “Inverse Problems in Science and Engineering”. The main aim of the Conference is to bring together all classical and new inverse problems areas from various international scientific schools and to discuss new challenges of inverse problems in current interdisciplinary sciences.
Modelleme ve Similasyon Etkinliğin Web Sayfası
erdem.arzu@gmail.com , 0533 730 45 22

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır