turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Çalıştay

Workshop on Graph Theory and its Applications - IX

01 Kasım 2019 - 02 Kasım 2019

Istanbul Center for Mathematical Sciences (IMBM), Boğaziçi University

We would like to inform you that the Workshop on Graph Theory and its Applications – IX will be held at IMBM, Boğaziçi University, South Campus, Turkey, on November 1-2, 2019. Please find attached the official announcement. Visit also our web page for more information https://bilmuh.gtu.edu.tr/~dgozupek/wgt2019/ We are happy to host two invited speakers: Vadim Levit (Ariel University, Israel): On 1-well-covered graphs and unimodality conjectures Sebastian Siebertz (University of Bremen, Germany): The Generalised Colouring Numbers Participation is free of charge but you are kindly invited to register on our web page. Contributed talks on graph theory and its applications will be scheduled both on Friday 1st and Saturday 2nd of November 2019 from 14.00 to 17.00. Contributions about published or ongoing research are welcome. Please submit your abstracts via our online registration page by October 28th. PhD and Master Students are strongly encouraged to send their abstracts.
Çizge Teorisi Etkinliğin Web Sayfası
didem.gozupek@gtu.edu.tr, tinaz.ekim@boun.edu.tr

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır