turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Konferans

IFSCOM2019 - 6th. International IFS and Contemporary Mathematics Conference

07 Haziran 2019 - 10 Haziran 2019

Mersin

IFSCOM2019 6th International IFS and Contemporary Mathematics Conference will be held in Mersin, TURKEY, 7-10 June , 2019. IFSCOM2019, which will be held for the sixth time, aims to be one of the leading International conferences for presenting novel and fundamental advances in the fields of Mathematics. For this purpose, the subject of the IFSCOM2019 is not only Pure or Theoretical Mathematics but also Applications of Mathematics in the Different Sciences such as Modeling, Analysis and Computation, Applied Partial Differential Equations, Numerical Analysis and Methods, Mathematical Methods in Optics and Electromagnetics, Mathematical Modeling in Materials Science and Biology, Inverse Problems, Algebra and its Applications, Differential Equations, Fuzzy Mathematics and its Applications, Geometry and its Applications, etc. IFSCOM2019 also serves to foster communication among researchers in a wide variety in different scientific areas have base on Mathematical subject .
Matematik Etkinliğin Web Sayfası
Gökhan ÇUVALCIOĞLU, gcuvalcioglu@mersin.edu.tr

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır