turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Konferans

2nd International Congress on Statistics Mathematics and Analytical Methods

28 Mart 2019 - 29 Mart 2019

Hilton Otel, Zeytinburnu, İstanbul

Dear Scientists, We are writing the happiness of meeting the second of the congress. We deeply thank for the interest and sacrifice regarding introducing the scientific works into the literature thanks to the communion and discussion made by expert scientists through the national and international participations. Verbal notices and posters presented in our congress will be arranged according to the publication principles of our below-mentioned journals and published in relevant journals after they are uploaded to the system and the referee evaluation process is completed. The authority in publication of the papers unilaterally belongs to the editors and administrators of relevant journals. It is not a certain case to publish the papers presented in our congress. The papers considered to be appropriate for publication after the referee evaluation process will obtain the right to be published.
İstatistik Etkinliğin Web Sayfası
info@guvenplus.com.tr

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır