turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Kış Okulu

Nesin Matematik Köyü: Aritmetik Kış Okulu

28 Ocak 2019 - 03 Şubat 2019

Nesin Matematik Köyü, Şirince, İzmir

Distribution of primes and arithmetic progressions play a fundamental role in arithmetic. The aim of Arithmetic Winter School is to give an introduction to arithmetic combinatorics and multiplicative number theory using tools from analysis and complex calculus. The necessary background on Dirichlet series and tools from additive number theory will be discussed in lectures. van der Waerden theorem will be proved. Then, we will give a sketch of the proof of Szémeredi’s theorem, and we will prove the prime number theorem and the functional equation of the Riemann zeta function.
Advance undergraduate and graduate students who are familiar with complex calculus (Cauchy theorem and Residue theorem).
Program:
Selçuk Demir, Around the Szémeredi theorem
Haydar Göral, Prime Number Theory
Şermin Çam Çelik, Dirichlet Series
Matematik Etkinliğin Web Sayfası
Aycan Şahin: aycansahin@nesinvakfi.org

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır