turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Sempozyum

NTRM 2018 - New Trends in Rings and Modules I

20 Haziran 2018 - 24 Haziran 2018

Gebze Technical University

The International Conference ''New Trends in Rings and Modules I (NTRM 2018)'' will be held June 20-24, 2018, in Gebze, Turkey. The aim of this symposium is to gather specialists in the theory of rings and modules and in areas where this theory is used. There will be 20/30 minute short talks (to be selected by The Scientific Committee). We are very pleased to invite you to attend the conference and present your recent research on rings and modules. Unfortunately the conference is unable to provide funding for participants, but no registration fee will be collected. Participants are expected to arrange their accommodation by themselves. Of course, we will recommend some local hotels. More details are provided in the conference web site:
Cebir Etkinliğin Web Sayfası
info@ntrmsymposium.org

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır