turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Kış Okulu

Random Matrices and Number Theory

22 Ocak 2018 - 28 Ocak 2018

Nesin Matematik Köyü

Distribution results play an increasingly important role in number theory. The aim of this winter school is to give an introduction to Random Matrix Theory and Number Theory. The necessary background on probability theory, random matrices, Zeta Functions and L-functions will be given. After providing the necessary background, we will introduce the Montgomery-Odlyzko law relating the distribution of zeros of the Riemann zeta function to the disitribution of eigenvalues of random Hermitian matrices. We will also present several examples of recent distribution results from in families of curves over finite fields and number fields.
Sayılar Teorisi Etkinliğin Web Sayfası
Aycan Şahin: aycansahin@nesinvakfi.org

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır