turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Konferans

ICMRS 2018 - 1st International Conference on Mathematical and Related Sciences

30 Nisan 2018 - 04 Mayıs 2018

Belek, Antalya

We are happy to announce 1st International Conference on Mathematical and Related Sciences that will be held in 30 April-4 May 2018 in IC Hotels Santai Family Resort, Antalya-Turkey with the sponsorship of Düzce University. The central aim of this conference is to share knowledge and results in theory, methodology and new advances and research results in mathematical and related sciences. It focuses on new trends and approaches for Mathematicians, Scientists, Researchers and Engineers. Current research in computational and applied mathematical sciences require multi-disciplinary knowledge, not only in sciences and engineering but also in technologies of computing. This conference offers academic researchers, developers and practitioners an opportunity to discuss various aspects of computational and applied mathematical sciences and engineering related computational methods and problems solving techniques for science and engineering research. We are very pleased to invite all researchers to join us by sending high quality studies.
Matematik Etkinliğin Web Sayfası
conference@icmrs2018.org

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır