turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Çalıştay

Workshop on Graph Theory and its Applications - VII

10 Kasım 2017 - 11 Kasım 2017

Gebze Technical University

We would like to inform you that the Workshop on Graph Theory and its Applications - VII will be held at Gebze Technical University, Kocaeli, Turkey, on November 10-11, 2017. We are happy to host two invited speakers: Reza Saei (Nord University, Norway): Graph Classes and Ramsey Numbers Mariusz Meska (AGH University of Science and Technology, Poland) : One-Factorizations of Some Classes of Graphs Participation is free of charge. Please register on our web page. Contributed talks of 25 minutes on graph theory and its applications will be scheduled both on Friday 10th and Saturday 11th of November 2017 from 14.00 to 17.00. Contributions about published or ongoing research can be submitted through our web page before October 29th, 2017. PhD and Master Students are strongly encouraged to send their abstracts. A confirmation email will be sent upon acceptance. Please circulate this announcement to all interested and encourage your students to participate and give a contributed talk. Looking forward to meeting you at the workshop.
Çizge Kuramı ve Kombinatorik Etkinliğin Web Sayfası
dgozupek@gmail.com

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır