turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Kongre

IRSYSC 2017 - 3rd International Researchers, Statisticians and Young Statisticians Congress

24 Mayıs 2017 - 26 Mayıs 2017

Selçuk University, Konya

3rd International Researchers, Statisticians and Young Statisticians Congress (IRSYSC 2017) (IRSYSC-2017 - Web page: http://www.irsysc2017.selcuk.edu.tr/) IRSYSC 2017 will be organized by Selcuk University, Faculty of Science, Department of Statistics , 24-26 May, 2017 at the Selcuk University, Konya. The main objectives of IRSYSC 2017 is to present the latest research and results of scientists related to statistics and applied sciences. This congress provides opportunities for the different areas delegates to exchange new ideas and application experiences face to face, to establish research relations and to find global partners for future collaboration. The congress will present new results and future challenges, in series of invited and contributed talks and poster presentations. The presentations can be done in the language of English. We hope that the congress results provide significant contribution to the knowledge in this scientific field.
İstatistik Etkinliğin Web Sayfası
irsysc@gmail.com

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır