turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Ders Serisi

Introduction to Diffeology

21 Kasım 2016 - 02 Aralık 2016

Galatasaray University

A 12 hours course by Patrick Iglesias-Zemmour, in the framework of the Program on Diffeology Studies, managed by Serap Gürer, sponsored by Tubitak-Galatasaray for the years 2016-17-18, and supported by the Consortium. This course will introduce the following subjects with examples and exercises. 1. Diffeological Spaces, Smooth Maps, the Category {Diffeology}, Fineness etc. 2. Operations on Diffeologies: Products, Sums, Parts, Quotients. 3. Functional Diffeology. 4. Local Smooth Maps, D-Topology. 5. Homotopy: Definition of Higher Homotopy Groups, Relative Homotopy Long Sequence. 6. Differential calculus: Definition of Differential Forms, De Rham Cohomology, Chain-Homotopy Operator, Homotopic Invariance of De Rham Cohomology. 7. Fiber Bundles: Definition, Long Exact Sequence in Homotopy, Homotopic Equivalence of Pullbacks, Connections etc.
Geometri, Topoloji Etkinliğin Web Sayfası
Serap Gürer: sgurer@gsu.edu.tr

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır