turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Çalıştay

Mini Workshop on Groups, Algebras and Related Fields

04 Ocak 2016 - 05 Ocak 2016

İzmir Ekonomi Üniversitesi Matematik Bölümü

It is our pleasure to invite you to participate in "The Workshop on Groups, Algebras and Related Fields" which will be held in İzmir University of Economics on January 04-05, 2016. This workshop is partly supported by TÜBİTAK in the framework of Research Project No: 114F059. The scope of the conference is to bring together members of the mathematical community whose interest lies in group theory, representations, and invariant theory to assess new developments, ideas, and methods. The conference will cover a range of topics with a special emphasis on modular representations and modular invariants. Registration is required for organizational planning. Please, send an email to umadran@gmail.com to register. There is no fee, but also no financial support.
Cebir Etkinliğin Web Sayfası
umadran@gmail.com

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır