turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Konferans

2nd IRSYSC-2016 - Second International Researchers, Statisticians and Young Statisticians Congress

03 Mayıs 2016 - 11 Mayıs 2016

Izmir (Turkey), Istanbul (Turkey), Dubrovnik (Croatia), Venice (Italy), Brindisi (Italy), Katakolon (Greece)

Second International Researchers, Statisticians and Young Statisticians Congress (2nd IRSYSC-2016) will be held on 3-11 May 2016 by Hacettepe University Department of Statistics in Izmir (Turkey), Istanbul (Turkey), Dubrovnik (Croatia), Venice (Italy), Brindisi (Italy), and Katakolon (Greece) at the congress halls on MSC Magnifica Cruise. The aim of 2nd IRSYSC-2016 is to bring all young people dealing with statistics and many other professionals in different field of statistics. 2nd IRSYSC-2016 will also give the opportunity to academicians and employees to share the ideas and their works. Many academics and researchers from different areas of the world will participate to 2ndIRSYSC-2016. We kindly invite you to participate 2ndIRSYSC-2016 with oral presentation, poster presentation or as a listener. Official language of congress is English. Full length papers will be published in a special issue of “Hacettepe Journal of Mathematics and Statistics” (indexed by SCI-Expanded) after the review process.
İstatistik Etkinliğin Web Sayfası
kadilar@hacettepe.edu.tr

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır