turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Konferans

8th International Conference ''Inverse Problems: Modeling And Simulation''

23 Mayıs 2016 - 28 Mayıs 2016

Ölüdeniz, Fethiye

On behalf of the International Program Committee we are pleased to inform you that the Eighth International Conference "Inverse Problems: Modeling and Simulation" will be held during May 23 – 28, 2016, in the distinguished hotels of the Mediterranean Region, in Liberty Hotels, Lykia, Ölüdeniz, Fethiye, Turkey. The main sponsors of the conference are Izmir University and the Eurasian Association on Inverse Problems (EAIP). As with the previous seven IPMS conferences, the objective of this meeting is to be multidisciplinary and international, bringing together scientists working on various topics of inverse problems in diverse areas, such as mathematics, engineering, physics, geology, chemistry, biology, medicine, material science, nanotechnology, meteorology, finance, and many areas in the fields of biotechnology, genetics and ecology.
Modelleme ve Similasyon Etkinliğin Web Sayfası
onur.baysal@izmir.edu.tr

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır