turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Konferans

ICA 2016 - 2nd International Conference on Algebra in Honour of Leonid BOKUT and Surender K. JAIN

26 Ağustos 2016 - 29 Ağustos 2016

Balıkesir University

The center of the conference is to bring together researchers and scientists working in the all branches of "Algebra". The proposed technical programme of the conference will include contributed talks and keynote lectures. This second annual meeting aims to present our special thankfulness to Professor Lenoid BOKUT and Professor Surrender K. JAIN. It is very obvious that not only their studies pointed very unique developments in algebra but also their personalities are one of the best examples in worldwide. Therefore all algebraist (included not working in the same field of these respectable professors) are all wellcome in this honorific conference.
Cebir Etkinliğin Web Sayfası
icabalikesir@gmail.com

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır