turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Konferans

ICCESEN 2015 - 2nd International Conference on Computational and Experimental Science and Engineering

14 Ekim 2015 - 19 Ekim 2015

Kemer,Antalya

After successful organisation of ICCESEN-2014, we will be happy to host in ICCESEN-2015. ICCESEN-2015 will provide an excellent international forum for sharing knowledge and expertise of the student, researchers and also industry. This international conference covers highlights about new results in the wide spectrum of categories from science and engineering in theory, methods and applications. The participants will have the opportunity to take part in the presentation of plenary lectures, contributed papers of both oral and poster session types, and of their scientific discussions. Those will be done in 10 different topic which will be presented in a different streams and sessions.
Uygulamalı Matematik Etkinliğin Web Sayfası
iskenderakkurt@iccesen.org

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır