turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Konferans

ICPAM 2015 - International Conference on Pure and Applied Mathematics

25 Ağustos 2015 - 28 Ağustos 2015

Yüzüncü Yıl University, Van

Yüzüncü Yıl University, Turkey is pleased to invite you to participate in the International Conference on Pure and Applied Mathematics (ICPAM 2015) which will be held in Yuzuncu Yil University, Van-Turkey, August 25-28, 2015. The main aim of the conference is to promote, encourage, and bring together researchers in the field of pure and applied mathematics. This international conference is open to all researchers in the field, and you are invited to contribute a talk on your current work. Young researchers and PhD students will find the environment particularly welcoming. This meeting is the first edition of ICPAM meetings and will continue next years. It will be mathematically enriching and socially exciting event. We look forward to welcoming you in Van, the city of the sun.
Matematik Etkinliğin Web Sayfası
contact.icpam.van@gmail.com, cemiltunc@yyu.edu.tr

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır